A A A

25 stycznia 2014.VII Spotkania z historią i kulturą

VII Spotkania z historią miały nieco inny charakter.Mniej było historii a dominowała muzyka.Zaprezentowali się:

 

  Kinga Roch - Studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego na kierunku Edukacja Artystyczna oraz absolwentkaPaństwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach w klasie śpiewu solowego prof. Benona Maliszewskiego. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w chórze Capella Vartiensis oraz zespole Fatamorgana prowadzonym przez Leopolda Stawarza. Od 2011r. prowadzi zespół wokalny oraz scholę dziecięcą w Parafii św. Andrzeja Boboli w Marciszowie. W roku 2013, z  zespołem Fatamorgana, nagrała utwór na jubileuszową płytę pod tytułem "You raise me up".  Organizatorka koncertu "Jazzowe kolędowanie" w Marciszowie oraz jego główna wykonawczyni. Finalistka Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie kolędowanie” w Radomiu, wraz z zespołem Coolędnicy.  

 

 Mikołaj Bienek- pianista, akordeonista. Student teorii muzyki oraz kompozycji i aranżacji w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Brał udział w wielu projektach wokalnych oraz instrumentalnych, członek zespołów muzycznych. W jego repertuarze znajdują się utwory z zakresu popu, muzyki rozrywkowej oraz jazzu. 

 

Sławomir Woźniczko-Piliczanin.Poeta.Laureat wyróźnień na konkursach literackich.

 

W części historycznej przedstawione zostały postacie przedstawicieli świata muzyki,którzy w mniejszym lub większym stopniu związani byli z Jurą: Jerzego Kolasinskiego,Barbary Kostrzewskiej,Antoniego Dutkiewicza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 W imieniu organizatorów wyrażam podziękowania tym,którzy jako prelegenci bezinteresownie uczestniczyli w dotychczasowychSpotkaniach:

 

dr Jerzy Pałosz. Historyk, prawnik, wieloletni dziennikarz „Gazety Krakowskiej”, wykładowca w Katedrze Kulturoznawstwa i Filozofii Wydziału Humanistycznego AGH

Stefan Jurkowski. Poeta. wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawskiego. Członek Zarządu Głównego  Zwiazku Literatow Polskich

Dominik Synowiec.Konserwator zabytkow. Członek Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Targu.

Włodzimierz Rożdżynski. Regionalista z Niegowonic

Maciej Swiderski. Przewodniczacy sekcji Historii Oświaty i Ochrony Zabytków TMZZ w Zawierciu

Zdzisław Kluźniak. Prezes Klubu Pasjonatow Historii Lokalnej w Porebie.

Grupa Rekonstrukcji Historycznej 71 Bielewskiego Pułku Piechoty

Rodzina Fabjanskich

Ewa Kozjak.Poetka

Sławomir Woźniczko.Poeta

Zespół Druga strona ciszy

Kinga Roch i Mikołaj Bienek.Muzyka i śpiew.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP Dzwono Sierbowice

 

oraz tym wszystkim,których nie sposób tutaj wymienić, a którzy dołożyli swoją przysłowiową cegiełkę do organizacji  Spotkań z Historią.

 

 

CMS Graphic Design by: