A A A
  • Sprzątanie doliny Prądnika
    Sprzątanie doliny Prądnika
  • Sprzątanie doliny Prądnika
    Sprzątanie doliny Prądnika
  • Sprzątanie doliny Prądnika
    Sprzątanie doliny Prądnika

24.04.2010 - Sprzątanie doliny Prądnika

W sobotę, 24 kwietnia członkowie Towarzystwa Jurajskiego pojawili się w Dolinie Prądnika z zamiarem posprzątania jej północnej części.Zaopatrzeni w worki na śmieci i gumowe rękawice wyruszyli na szlaki, aby pozbierać "pamiątki" po turystach.

 

W ciągu dwóch godzin zapełniono ponad dwadzieścia 120-litrowych worków, głównie plastikowymi i szklanymi butelkami (w większości po alkoholach), puszkami, opakowaniami po słodyczach, czy chipsach oraz ogromną liczbą paczek po papierosach. Wśród zebranych przedmiotów znalazły się również takie "skarby", jak: żarówka, baterie, parasol, czy nawet armatura łazienkowa!

 

Jak stwierdził przedstawiciel Dyrekcji OPN: "Jest to działanie szczególnie cenne ze względu na fakt, że wszystkie służby Parku udrażniają szlaki turystyczne po styczniowych, katastrofalnych stratach w drzewostanie".

 

Dziwić może jedynie fakt, że gmina Sułoszowa, w której granicach leży większość terenów objętych sprzątaniem, nie wykazała zainteresowania sobotnią akcją Towarzystwa Jurajskiego.

 

Relacje w mediach:

 

 

 


 

 

(Opis i zdjecia zaczerpnięte ze strony http://www.opn.org.pl/)

CMS Graphic Design by: